Kartka z pamiętnika małego powstańca
„Kartka z pamiętnika małego powstańca”
– dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r.  
- podsumowaniu III edycji wojewódzkiego konkursu pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.
 
Na finał konkursu wpłynęły 124 prace, w tym 70 ze szkół podstawowych oraz 54 z gimnazjów.
 
Po sprawdzeniu nadesłanych listów i dokonaniu ich oceny komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom:
a) w kategorii szkół podstawowych: 
I miejsce zajął  Alexander Pikulski, uczeń klasy 6  Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku , opiekunem Alexandra jest p. Karolina Matusiak – Bednarek
II miejsce egzekwo zajęli: Anna Matuszewicz, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 7 w Toruniu, opiekunem Ani jest p. Elżbieta Napierska oraz Miłosz Bronowski, uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku, opiekunem Miłosza jest p. Joanna Wojciechowska
III miejsce zajął Alan Pezacki, uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, opiekunem Alana jest p. Lucyna Żygowska
 
b) w kategorii szkół gimnazjalnych
I miejsce –Julia Włodarska, uczennica klasy 3 Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim, , opiekunem Julii jest: p. Edyta Woźniak
II miejsce –Patrycja Celmer, uczennica klasy 3, Publicznego Gimnazjum w Wielgiem, opiekunem Patrycji jest: p. Agnieszka Flakowska
III miejsce –Eliza Rydz, uczennica klasy 2 Publicznego Gimnazjum w Wielgiem , opiekunem Elizy jest p. Agnieszka Flakowska 
 
Ponadto komisja postanowiła przyznać: 
 
a) 10 wyróżnień w kategorii szkół podstawowych 
Kinga Chrobocińską, Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie, klasa 6, opiekun: p. Małgorzata Wagner
Jakub Kamiński, Szkoła Podstawowa nr 7 w Toruniu, klasa 5, opiekun: p. Daria Neumann
Agata Marchlewska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Toruniu, klasa 6, opiekun: p. Elżbieta Napierska
Ewa Nasieniewska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu, klasa 5, opiekun: p. Patrycja Zakrzewska
Gabriela Plank, Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku, klasa 6, opiekun: p. Joanna Wojciechowska, 
Adrianna Szlendak, Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu, klasa 6, opiekun: Emilia Płachecka
Dominika Sztonyk, Szkoła Podstawowa nr 34 w Toruniu, klasa 6, opiekun: Hanna Sztuka
Dawid Szymkowiak, Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu, klasa 5, opiekun: p. Patrycja Zakrzewska
Wiktoria Wiśniewska, Szkoła Podstawowa w Ryńsku, klasa 5, opiekun: p. Marzena Kuczkowska
Bartłomiej Wocalewski, Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku, klasa 6, opiekun: p. Joanna Wojciechowska,
 
b) 5 wyróżnień w kategorii szkół gimnazjalnych 
Weronika Jankowska, Gimnazjum w Cierpicach, klasa 3, opiekun: p. Izabela Chyb, Lech Cieślak
Agnieszka Pluskota, Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim, klasa 3, opiekun: p. Grzegorz Piasecki
Karolina Romaniuk, Gimnazjum nr 3 w Toruniu, klasa 3, opiekun: p. Wojciech Szymański
Agata Rudnicka, Gimnazjum nr 10 w Toruniu, klasa 3, opiekun: p. Małgorzata Teska, p. Bartłomiej Wróblewski
Katia Willma, Gimnazjum nr 24 w Toruniu , klasa 3, opiekun: p. Hanna Matuszewicz
      
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.


 
Zaproszenie
 
ewaluacja zewnętrzna
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 24 w Toruniu informuje, że w szkole zakończona została ewaluacja zewnętrzna.
Raport jest dostępny w bibliotece szkolnej.
 
Bliżej ekologii
Uczniowie Gimnazjum nr 24, 9 kwietnia 2016 roku, wzięli udział w  Konkursie Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczej „Bliżej ekologii” w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska  w Toruniu.
6 uczniów wykonało prezentacje multimedialne na temat:
„Zagrożenia ekologiczne dla naszej planety”
„Alternatywne źródła energii”
„ Ekosystem lasu”
4 prace naszych uczniów (ze 112 nadesłanych) zakwalifikowały się do finału:
Igor Malanowski 3c
Anna Kałdonek 3c
Angelika Badaczewska 3d
Marta Krupowicz 3d
Finał składał się z 2 części: test pisemny i część ustna. Test pisało 62 uczniów z różnych szkół gimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Do II części etapu finałowego przeszło 6 uczniów, w tym Igor Malanowski, który zajął III miejsce i zdobył tytuł laureata Konkursu Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczej „Bliżej ekologii”.

Opiekunowie: Barbara Grzelak, Danuta Rybka
 
Identity Roads Malta
W związku z realizacją projektu Identity Roads w ramach programu Erasmus+ w dniach od 2 do 9 kwietnia 2016 r szóstka uczniów wraz z czwórką nauczycieli odwiedziła szkołę partnerską na Malcie. W wizycie brali udział również uczniowie i nauczyciele z Katalonii oraz Włoch.

Podczas spotkania uczniowie zwiedzili stolicę Malty – Vallettę, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych i muzycznych, gościli u pani Prezydent Malty, odbyli wycieczkę na wyspę GOZO. Uczniowie nawiązali przyjaźnie, mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych, zdobyli doświadczenie międzykulturowe oraz wiedzę na temat funkcjonowania szkoły partnerskiej.
 
  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 342