Nabór do Gimnazjum nr 24 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Rekrutacja do gimnazjów ogólnodostępnych na rok szkolny 2016/2017

Postępowania rekrutacyjne w każdym gimnazjum prowadzonym przez Gminę Miasta Toruń, za wyjątkiem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st., Gimnazjum Specjalnego Nr 19, Gimnazjum Specjalnego Nr 26, jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego.
We wszystkich szkołach prowadzących postępowania rekrutacyjne z wykorzystaniem systemu informatycznego obowiązują jednakowe kryteria rekrutacyjne  oraz jednakowe terminy  postępowania rekrutacyjnego.

System elektronicznej rekrutacji do gimnazjów odbywa się za pośrednictwem strony:

Kandydaci do gimnazjów korzystając z dowolnego komputera mającego dostęp do internetu, zapoznają się z ofertą edukacyjną szkół, dokonują wyboru poszczególnych oddziałów w nie więcej niż trzech szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Toruń (ustalają listę preferencji) oraz drukują z systemu wniosek, uwzględniając powyższy wybór. Następnie składają wniosek (wydrukowany z systemu) w szkole, która została wybrana jako pierwsza na liście preferencji.
Do klasy pierwszej gimnazjum, któremu ustalono obwód, przyjmuje się młodzież zamieszkałą w tym obwodzie na podstawie zgłoszenia rodziców.

Nabór do oddziałów ogólnodostępnych
od 11 maja do 10 czerwca 2016 r. do godz. 15.00
Nabór do oddziałów sportowych i mistrzostwa sportowego
od 25 kwietnia do 11 maja 2016 r. do godz. 15:00

Zapraszamy do zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do klas I Gimnazjum nr 24 oraz terminami.

WZORY OŚWIADCZEŃ DO POBRANIA: